Skoro koszty są zawsze w centrum uwagi, w jaki sposób menedżerowie flot mogą przeprowadzić redukcja kosztów floty w odniesieniu do bieżących wydatków? Te pięć kroków to świetne miejsce inspiracje odnośnie obniżania kosztów utrzymania floty.
Inflacja powoduje rosnące koszty utrzymania pojazdów. Koszty te w ciągu ostatniego roku wzrosły od 3% do 5%, w zależności od typu pojazdu. W przeciwieństwie do stałych kosztów kapitałowych związanych z nabyciem aktywów, amortyzacją i kosztami ogólnymi (które są stałe dla każdego cyklu budżetowego), koszty utrzymania floty są zmienne. Jako stale zmieniający się cel, może mieć na nie wpływ wiele czynników. Zaliczyć do nich możemy rodzaje aktywów w Twojej działalności, koszty części i materiałów eksploatacyjnych, zakres gwarancji. Co więcej, są to nawet elementy poza Twoją kontrolą, takie jak warunki drogowe i pogoda.
Zrozumienie kosztów utrzymania floty, które możesz kontrolować, i przyjęcie praktyk w celu zmniejszenia wydatków w Twojej działalności nie jest zadaniem nie do pokonania. Redukcja kosztów floty jest teraz jednym z głównych zadań każdego decydenta flotowego. w Cartrack Polska rozumiemy współczesne wyzwania rynkowe. Z tego względu poprzez naszych analityków oraz Całodobowe Biuro Obsługi Klienta dostarczamy najwyżej jakości stabilnego wsparcia technicznego i merytorycznego. System Cartrack redukuje koszty i pozwala minimalizować skutki inflacji.
Popraw komunikację pomiędzy WSZYSTKIMI interesariuszami.
Otwarte kanały komunikacji są ważne w każdym aspekcie każdego udanego biznesu. W operacjach konserwacji floty ta interakcja powinna obejmować kluczowe działy, kierowców, kierowników sklepów, techników, części i zewnętrznych dostawców usług. Redukcja kosztów floty w zakresie bieżącego utrzymania musi być wsparta o perfekcyjnie poukładane opcje komunikacji.
Regularny kontakt ze wszystkimi zaangażowanymi w obsługę zasobu jest kluczem do opłacalnego programu konserwacji (serwisowania) floty. Jest źródłem cennych i aktualnych informacji o pojazdach, zapewniając możliwość obniżenia kosztów dzięki możliwości szybkiego i skutecznego monitorowania wykorzystania zasobów oraz rozwiązywania problemów związanych z konserwacją. Pamiętajmy również, że kontrolę nad stanem technicznym pojazdu w znaczący sposób usprawnia technologia telemetryczna. To ona daje Ci możliwości wnikliwego monitoringu komputera pokładowego pojazdu oraz stylu jazdy kierowcy. Dostęp do danych BIG DATA we flocie umożliwia redukcję kosztów floty w sposób kompleksowy i rozważny.
Redukcja kosztów floty w toku – określ najbardziej opłacalne podejście do serwisowania floty.
Wybór wewnętrznego serwisowania lub zaufanej sieci serwisów samochodowych może być głównym czynnikiem kosztów floty – zwiększeniem wydatków lub zaoszczędzeniem tysięcy złotych. W przypadku niektórych flot efektywne zarządzanie konserwacją wymaga połączenia obu praktyk. Przyglądamy się zaletom i wadom między utrzymaniem floty we własnym zakresie oraz w ramach outsourcingu.
Zalety serwisowania pojazdów „in house”:
- Kontroluj koszty utrzymania floty
- Kontrola nad planowaniem pojazdów
- Pełna kontrola jakości
- Responsywność w realizacji procesów zarządzania defektami
- Szybszy czas realizacji napraw
- Znajomość pojazdów i ich „przypadłości”
- Lepsze zarządzanie rotacją pojazdów
- Pełna ewidencja konserwacji pojazdu
- Zarządzaj zapasami części
Wady serwisowania pojazdów „in house”:
- Dostępność i zarządzanie wykwalifikowaną siłą roboczą
- Koszty szkoleń bieżących
- Koszty operacyjne warsztatu
- Inwentaryzacja części i inwestycje
Zalety outsourcingu serwisowania pojazdów:
- W pełni wyszkoleni technicy
- Wstępnie uzgodnione koszty utrzymania floty
- Gwarancja na wykonane prace
- Zmniejszone inwestycje kapitałowe w budowę warsztatu i narzędzia
Wady outsourcingu:
- Marża części i usług
- Zwiększenie przestojów i mniejsza mobilonść
- Ograniczona kontrola jakości
Redukcja kosztów floty poprzez dobrze zaprojektowany program serwisowy.
Wyższe koszty mogą wynikać z czegoś tak prostego, jak nieprzygotowanie się i nie przestrzeganie harmonogramów i procedur określonych w rutynowych programach konserwacji floty. Zaplanowany serwis wiąże się z przewidywalnymi kosztami, ponieważ pozwala efektywnie planować, wiedzieć, jak długo potrwa okres między serwisowy oraz jakie części, technicy, narzędzia i powierzchnia warsztatowa są wymagane. Planowanie programu konserwacji – a co ważniejsze jego realizacja – prowadzi do wyższej jakości pracy i większej produktywności warsztatu, co z kolei oznacza niższe koszty. Obniżenie kosztów floty może znakomicie sprawdzić się więc poprzez użytkowanie telemetrii Cartrack w celu monitoringu GPS floty, którego to elementem jest również lepsze i efektywniejsze zarządzanie kosztami serwisowymi i mobilnością pracowników.
Dzięki jasnym i zwięzłym instrukcjom w formie list kontrolnych, łatwiej jest obniżyć koszty, dokonując napraw w rutynowych okresach serwisowych. Wtedy utrzymujemy koszty pod kontrolą. Monitoring GPS floty jest i będzie w tym zakresie podstawowym i niezbędnym narzędziem do odpowiedniego monitoringu kosztów i procesów.
Monitoring GPS samochodów flotowych a redukcja kosztów floty.
Zatem korzystanie z technologii telemetrii BIG DATA w celu redukcji kosztów floty.
Oprogramowanie do konserwacji floty jest bardzo cennym i użytecznym narzędzie. Pomaga ono utrzymać koszty utrzymania floty na jak najniższym poziomie. Dzieje się tak od zapewnienia wglądu we wszystkie aspekty, po znalezienie możliwości obniżenia kosztów operacyjnych i utrzymania. Nasza wskazówka – mierzyć do zarządzania!
Podsumowując, harmonogramy konserwacji powinny być wykorzystywane do zarządzania częściami, robocizną i wszystkimi aspektami operacji konserwacyjnych floty.
Z pewnością w tym zakresie Cartrack Polska oferuje cały ekosystem usług BIG DATA. Jego celem jest wsparcie operacyjne osób zarządzających taborem transportowym w firmie. Niezależnie od wyzwań system Cartrack w skalowalny sposób pozwala realizować redukcja kosztów floty w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od miksu pojazdów w firmowym car parku.
Wypełnij poniższy formularz aby dowiedzieć się więcej, jak telematyka wspiera monitoring GPS pojazdów w drodze do zwiększenia efektywności. Telemetria pomaga również w redukcji kosztów przy jednoczesnym błyskawicznym zwrocie z inwestycji.